zdrowie artykuły

img

Próby znaczącej utraty wagi w okresie karmienia nie są dobrym pomysłem - powinnaś dbać to, aby przyjmować wystarczającą ilość składników odżywczych, które potrzebne są Tobie i dziecku. Jeżeli mieszkasz w mało słonecznym (zwłaszcza zimą) miejscu, Twój organizm może zmagać się z niedoborami witaminy D, dlatego zalecane jest stosowanie suplementów 2 - zasięgnij porady u lekarza. Tłuste ryby mają korzystny wpływ na Twoje zdrowie oraz rozwój Twojego dziecka, jednak nie zaleca się spożywania więcej niż dwóch porcji − około 140 g − tłustych ryb w tygodniu (lub więcej niż jednej porcji mięsa z włócznika, rekina lub marlina), ponieważ mogą one zawierać substancje zanieczyszczające.

Produkty te, podobnie jak ziemniaki, makaron lub kuskus, są także bogate w skrobię, ważne źródło energii. Dieta mrożona została po raz pierwszy wprowadzona w życie, w amerykańskim czasopiśmie Good Housekeeping we wrześniu 1998 r. Już w październiku 2005 r. redaktorzy Good Housekeeping zadebiutowali z gotową dla klienta dietą mrożonkową, która składała się wyłącznie z posiłków, które można było przygotować w kuchenkach mikrofalowych. U pacjentów z wyniszczeniem nowotworowym ze względu na nasilony katabolizm obserwuje się znaczne niedobory tego aminokwasu i uważa się, że jego podanie w przypadku tej grupy chorych może zapewnić prawidłowe funkcjonowanie komórek odpornościowych oraz nabłonka jelitowego.

W organizmie osoby zdrowej występuje w wystarczających ilościach, jednak w warunkach stresu metabolicznego, jakim może być np. uraz, sepsa czy oparzenie dochodzi do szybkiego wyczerpania jej zapasów i staje się ona aminokwasem warunkowo niezbędnym. Osoby chore onkologicznie są narażone na rozwój kacheksji nowotworowej, która jest wieloczynnikowym zespołem charakteryzującym się poważną, długotrwałą, niezamierzoną i postępująca utratą masy ciała. Time to Lunch to propozycja dla osób, które nie potrzebują całodniowej diety, ale chcą zjeść w ciągu dnia smaczny, zdrowy i pełnowartościowy obiad.

Posiłki wegetariańskie zostały tak opracowane, aby wykorzystując bogactwo warzyw i owoców, kasz i makaronów, orzechów, pestek i nasion, dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mikro i makroskładników oraz witamin. Jest to dieta obniżonej kaloryczności dobrana indywidualnie tak, aby tracić na wadze 1kg tygodniowo zachowując energię i dobre samopoczucie. Super, że posiłki są tak na prawdę proste bez jakiś udziwnień i składników, które nie są dostępne w pierwszym lepszym sklepie.

Dieta bogata jest w witaminy i składniki mineralne oraz błonnik, pochodzące z polskich superfoods, takich jak: kasza jaglana, buraki, szpinak, dynia, jabłka, natka pietruszki, orzechy włoskie i siemię lniane. Uwzględniliśmy również sezonowość poszczególnych produktów, tak aby warzywa i owoce mogły być świeże oraz łatwo dostępne. Ahhh zapomniałam wspomnieć najważniejszego, od dwóch miesięcy stosuje dietę z bebio, dania mega dobre i szybkie w przygotowaniu - juz nie mówię że to po prostu działa Jest lepiej jak przed ciążą!

Czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale na dzień dzisiejszy jestem siebie mega dumna bo łatwo nie było i nadal nie jest, dużo pokus dookoła z którymi musze walczyć, choć jest coraz lepiej:)moją słabością jak większości dziewczyn jest czekolada. Zaczęłam jeść różnorodnie oraz odkryłam że żywienie potrafi dawać mnóstwo frajdy, dzięki czemu postanowiłam gotować, jak również szukać nowych przepisów. Dieta jabłkowa to dieta, której jadłospis jest dość monotonny, ale jej efekty są spektakularne - jedna z wersji diety jabłkowej pozwala zrzucić nawet 10 kg w 7 dni.